Witaj!

To jest prosta strona poświęcona pięknym i fascynującym parkom Australii.

Na tej stronie możesz przeczytać o wszystkich moich podróżach do różnych parków, zobaczyć zdjęcia oraz odszukać linki do stron internetowych parków.

Ta prosta strona jest przykładem użycia Joomla! do stworzenia prostej witryny informacyjnej - bloga, stanowiąca sposób prezentacji informacji na temat, który nas interesuje.

Przeczytaj więcej o tej stronie w module O parkach.

Podkategorie

Tutaj będzie o wszystkim, co związane jest z parkami Australii.

Możesz opublikować na swojej stronie blog poprzez stworzenie kategorii, gdzie będziesz umieszczał swoje posty (ta nazywa się Parkowy blog). Każdy wpis będzie artykułem w tej kategorii. Jeśli stworzysz w menu link do tej kategorii i ustawisz liczbę wyświetlanych kolumn na 1, to wtedy będzie to wyglądało dokładnie tak, jak poniżej. Jeśli włączysz pokazywanie opisu kategorii, to widoczny będzie również ten tekst.

Aby uatrakcyjnić i rozbudować swój blog, możesz dodać rozszerzenia w celu komentowania treści, interakcji z witrynami społecznościowymi tagowania (etykietowania), oraz utrzymania kontaktu z czytelnikami.

Możesz także uaktywnić włączony do Joomla! moduł Kolporter, aby udostępniać nowości na blogu w kanale informacyjnym witryny (ustaw w opcjach integracji parametr Link kolportera RSS oraz włącz w ustawieniach modułów wyświetlanie modułu Kolporter na tej stronie).

Tutaj prezentuję zdjęcia z parków, w których byłem (zdjęcia pochodzą z zasobów Wikimedia Commons).

Tutaj pokażemy Ci jak wykonać prostą galerię zdjęć wyłącznie z wykorzystaniem artykułów.

W każdym artykule umieść miniaturkę przed znacznikiem Więcej i obrazek w pełnych wymiarach po tym znaczniku. W ustawieniach artykułu zaznacz Wprowadzenie: Ukryj