Drukuj
Kategoria: Komponenty
Odsłony: 5297

Wszystkie komponenty witryny obsługiwane są na zapleczu administracyjnym. Oprócz wymienionych wcześniej na zapleczu dostępnych jest jeszcze kilka innych komponentów, które nie mają swoich bezpośrednich odpowiedników w części frontowej, ale pomagają kształtować witrynę. Do ważniejszych wśród nich należą:


 

Media

Komponent Media (com_media) umożliwia wczytywanie na serwer plików multimedialnych i osadzanie ich na stronach witryny. Opcjonalnie można włączyć szybką ładowarkę (flash uploader), która pozwala wczytywać równocześnie wiele plików. Pomoc.


Rozszerzenia (Instalator)

Instalator rozszerzeń (Extensions manager) pozwala Ci instalować, aktualizować, odinstalować i zarządzać wszystkimi rodzajami rozszerzeń. Instalator rozszerzeń dla Joomla! 1.6 został napisany na nowo, choć rdzenne funkcje instalacji i deinstalacji są takie same, jak w Joomla! 1.5. Pomoc.


Projektant menu

Projektant menu pozwala tworzyć różne menu ułatwiające nawigację po witrynie. Pozwala także przypisywać określonym stronom moduły oraz style szablonu. Pomoc.


Konfiguracja globalna

Konfiguracja globalna to miejsce, w którym administrator witryny ustawia globalne opcje konfiguracyjne, takie jak tworzenie prostych adresów, definiowanie metadanych (streszczenie i słowa kluczowe) opisujących witrynę dla robotów indeksujących i wyszukiwarek internetowych, i wielu innych funkcji. Wielu administratorów rozpoczyna tworzenie witryny od przeglądu i zmiany domyślnych ustawień. Na pewno trzeba tu zajrzeć przed opublikowaniem witryny w Internecie. Pomoc


Reklamy

Komponent Reklamy (com_banners) służy do rotacyjnego wyświetlania reklam graficznych (banerów) oraz ogłoszeń tekstowych. Jeśli zechcesz, możesz śledzić ilość wyświetleń i kliknięć w poszczególne reklamy. Pomoc